Pojištění filmových rizik je naší doménou

Ať už se jedná o akční, dobrodružný nebo psychologický film, jedno mají společné. Pojištění. Během nákladného natáčení se může vyskytnout mnoho rizik, která mohou ovlivnit, prodražit i zhatit celé natáčení. A kvůli krytí těchto rizik tu je filmové pojištění a pojišťovací filmoví makléři. Ti často vidí scénář k filmu ještě dříve, než kdokoli jiný, aby podle nebezpečnosti scén, jejich situování a všem okolnostem, odhadli cenu pojištění a případná rizika.

Jednou z nejznámější pojišťovnou ve filmové byznysu je Fireman’s Fund, americká dceřiná společnost Allianz, pojišťující až 80% americké produkce. Její makléři se věnují všemu od běžných rizik v zábavním průmyslu, až po vysloveně atypické hrozby. Specializované majetkové a finanční škody spojené s produkcí filmů mohou obsahovat například pojištění dodatečných nákladů vzniklých v důsledku nemoci, úrazu nebo smrti herce v souvislosti s dokončením filmu nebo opuštěním projektu.

„Klapka, kamera, pojištění“

Dále zahrnuje pojištění negativů, videopásek, fotografického materiálu, pojištění majetkových škod na rekvizitách a výpravě i pojištění těchto škod na přístrojích spojených s filmováním jako jsou kamery, ozvučení, světla, komunikační přístroje, hudební nástroje, záznamová zařízení a podobně. Perličkou může být požadavek Setevena Spielberga, který si u Fireman’s Fund nechal pojistit pět tisíc krys do slavné scény v Indiana Jonesovy, v níž známý archeolog plave přes moře jejich těl. A to nejen pro rizika nemoci či úrazu, ale i pro případ, že by zvířata odmítla pracovat jako herci.

Filmoví pojišťovací makléři však musí umět pojistit i dokončení film v termínu, bez navýšení rozpočtu. Poskytují odborné poradenství při nebezpečných scénách, jakými jsou letecké bitvy, nebo scény s výbuchy, které mají být natočeny tak, aby všichni zúčastnění nebyli vystaveni žádnému riziku, nebo pouze minimálnímu. Filmy, které se natáčely v zahraničí, jako například Twilight Sága v Brazílii, jsou zase ohroženy problémy souvisejícími s přesunem rekvizit a kostýmů, anebo mohou představovat riziko z pohledu exotických chorob.

Proč sjednat pojištění u nás?

Za komplexní rozsah pojistných rizik se nemusíme stydět.

Sice nejsme na telefonu 24 hodin a 7 dní v týdnu, ale vždy budete obslouženi.

Náš tým obchodníků a specialistů je připraven se Vám vždy věnovat.

K potřebám klientů přistupujeme individuálně a s logikou.

Nezatěžujeme Vás zbytečnostmi, tím Vám šetříme čas a peníze.

 

Pro speciální rizika nás zastihnete na níže uvedeném kontaktu nebo nám napište do chatu.

Urban & Votruba
Podvinný mlýn 1418/2
190 00 Praha 9

Tel. +420 277 278 555

E-mail: jsme@urban-votruba.cz